Zapraszamy na nieme kino w zaskakującej odsłonie! „Znak Zorro” z 1920 r. obejrzycie z muzyką na żywo i dialogami w wykonaniu formacji Niemy Movie. Prześmieszna kreacja Douglasa Fairbanksa, humorystyczny dubbing i duża dawka oryginalnej muzyki.

63. OKFA Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych im. prof. H. Kluby zaprasza!

Bohaterem filmu „Znak Zorro” (reż. Fred Niblo, 1920 r.) jest bogaty, młody arystokrata Diego Vega, który prowadzi podwójne życie. Na co dzień udaje tchórzliwego i znudzonego panicza (prześmieszna kreacja Douglasa Fairbanksa), ale w decydujących momentach zakłada czarne przebranie, by walczyć o przywrócenie ładu i sprawiedliwości.

W Koninie obejrzymy ten obraz z akompaniamentem żywej muzyki i dialogami w wykonaniu formacji Niemy Movie. To czterech muzyków i aktor, którzy wykonują muzykę i dubbing na żywo do klasyki niemego kina, która w ich interpretacji nabiera kolorów i humoru.

Eksperymentują z różnymi stylami muzycznymi, postaci obdarzają indywidualnymi głosami, w dialogach chętnie czerpią ze współczesnego języka. Proponowane ścieżki dźwiękowe usatysfakcjonują zarówno zwolenników muzyki klasycznej czy akustycznej, jak również rozrywkowej oraz elektronicznej.