Kiedy: 27 września 2017 Godz: 9:00 Bilety: wstęp wolny

PODRÓŻ NA STO STÓP 27.09

Już 27 września w Koninie w kinie Oskard o godzinie 9:00 odbędzie się bezpłatny pokaz filmu „Podróż na sto stóp”. Młody człowiek, pierwsze kroki w biznesie i ochota na sukces – to opowieść o przedsiębiorczości, która okraszona kulinarnymi smakołykami da idealną kompozycję.

Podróż na sto stóp to komedia z 2014 roku, która jest ekranizacją bestsellerowej książki o tym samym tytule autorstwa Richarda C. Morais. Odtwarzająca główną rolę kobiecą Helen Mirren była za ten film nominowana do Złotego Globu. Reżyserem filmu jest Lasse Hallström znany z realizacji takich klasyków kina jak Co gryzie Gilberta Grape’a, Połów szczęścia w Jemenie, Casanova, Czekolada czy Wciąż ją kocham.

Film opowiada historię młodego hindusa Hassana, który wraz z rodziną przeprowadza się do francuskiej miejscowości. Zmuszeni do opuszczenia swojego wcześniejszego domu, muszą zacząć od nowa. Postanawiają w nowym miejscu zrobić to co potrafią najlepiej, gotować. Otwierają małą restaurację, w której serwują swoją tradycyjną, orientalną kuchnię. Jednak w okolicy, w której zaczynają działać funkcjonuje już lokal gastronomiczny i to bardzo wyrafinowany. Restaurację z gwiazdką Michelin prowadzi dystyngowana Madame Mallory i jak wskazuje tytuł filmu jest ona oddalona tylko o 100 kroków od lokalu Hassana!

Czy młody człowiek pełen pasji, odważny i ambitny jest w stanie konkurować z renomą miejsca z wieloletnim doświadczeniem? Przekonamy się o tym już 27 września. O tym jak wiele przeciwności i trudności trzeba pokonać oraz jaką możemy otrzymać za naszą wytrwałość nagrodę porozmawiamy z zaproszonymi gośćmi. Prelegentami na wydarzeniu będą przedstawiciele Spółdzielni Socjalnej Inter Media i Konińskiej Izby Gospodarczej.

Organizatorami wydarzenia są Wielkopolski Ośrodek Ekonomii Społecznej (www.woes.pl) prowadzony przez Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych oraz Wielkopolski Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej.