Kiedy: 21 czerwca - 2 lipca 2017

Dwie maltańskie premiery w Oskardzie

Gorące brazylijskie rytmy, Bob Dylan po polsku, dwie premiery: spektakl z Danutą Stenką i spektakl Porywaczy Ciał oraz interaktywna  podróż „Dookoła” z najmłodszymi – tak zapowiada się Malta Festival Poznań na bis w Koninie (21.06-2.07).

Już 21 czerwca brazylijscy tancerze będą zarażać koninian sambowym wirusem. Warsztaty poprowadzą Neemias Santana i Marcelo Galvao. Pierwszy jest choreografem i nauczycielem  z Salvador da Bahia. Od 2013 roku współpracuje z grupą tancerzy, choreografów i producentów tańca zwanych obecnie Nii / Colaboratório, z którymi rozwija badania taneczne zainteresowane płynnością ruchu, jego filozofią i dramaturgią.  Marcelo Galvao ukończył studia taneczne na Federalnym Uniwersytecie Bahia (UFBA). Obecnie prowadzi prace artystyczne i akademickie na temat tańca towarzyskiego i jego badań i kompozycji w tańcu współczesnym. Członek zespołu Viladanca w Salwadorze.

Dylan.pl to pionierska propozycja na polskiej scenie. Pierwszy kompleksowy portret Boba Dylana po polsku. Piosenki, które budzą emocje i dyskusje. To nowe odczytanie Dylana-poety i nowe spojrzenie na jednego z najważniejszych muzyków współczesności. Dylan.pl to akustyczny kwartet, w którego składzie są muzycy Elektrycznych Gitar, zespołu Urszuli i Zespołu Reprezentacyjnego. Kwartet oferuje własne aranżacje – w duchu nieco chuligańskim, podwórkowym, z ukłonem w stronę amerykańskiej tradycji muzycznej. Koncertu będzie można posłuchać już 23 czerwca o 19.30 w sali klubowej CKiS-DK Oskard.

W sobotę 24 czerwca widzowie zobaczą premierowy spektakl „Humanicana”  Teatru Porywacze Ciał. Teatr istnieje od 1992 r. Założyli go Katarzyna Pawłowska i Maciej Adamczyk – zawodowi aktorzy, którzy w swojej pracy wykorzystują stylistykę wodewilu, kabaretu i happeningu, balansują między bezpośredniością psychodramy a dystansem metafory. Posługują się strategią parodii i pastiszu, używając znaków i symboli kultury współczesnej. „Humanicana”   to 28. premierowy spektakl tego kolektywu.

Danuta Stenka ponownie odwiedzi Konin, tym razem zobaczymy ją w premierowym spektaklu: Życie jest bajką. Danuta Stenka, aktorka znana z takich ról jak George Sand w Chopin. Pragnienie miłości czy Judyta w Nigdy w życiu!, odkryje przed maltańskimi widzami zawiły świat kobiecego ducha. Życie jest bajką to tytuł książki Dubravki Ugresić – zbioru szczerych, głębokich i bardzo zabawnych opowieści o tym, jak ciężko być kobietą, zwłaszcza gdy odkrywa się w sobie Babę Jagę. Pokaz ma formę inscenizowanego czytania wypełnionego muzyką i projekcjami (reżyseruje Daria Kopiec). Towarzyszy mu spotkanie z aktorką. Spektakl zobaczyć można 29 czerwca o 19.00.

2 lipca w interaktywną podróż „DOoKOŁA” wyruszą rodziny z dziećmi w wieku od 1,5 do 3 lat. To spektakl proponujący choreograficzne, interaktywne i wielozmysłowe doświadczenie najmłodszym widzom i ich opiekunom. Poprzez pracę z obiektem, ruchem, dźwiękiem i światłem artystki zachęcają uczestników do wejścia na scenę. Jej bezpieczna, artystyczna i uważnie skomponowana przestrzeń każdorazowo staje się miejscem twórczej i swobodnej eksploracji. Dzieci swoim spontanicznym działaniem, wciągają dorosłych do twórczej zabawy i stają się w „DOoKOŁA” przewodnikami po świecie sztuki. Spektakl zobaczyć można o 14.00.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, wejściówki do odbioru w kasie CKiS-DK Oskard.

 

 

PROGRAM

 

21 czerwca 2017 | środa

ZARAZIĆ SAMBĄ KONIN | warsztaty taneczne więcej…

16.00 – 19.00 CKiS-Centrum Okólna 47a  

 

23 czerwca 2017 | piątek

DYLAN.PL   | koncert więcej…

19.30 CKiS-DK Oskard

 

24 czerwca 2017 | sobota

HUMANICANA   TEATR PORYWACZE CIAŁ  | spektakl więcej…

19.30 CKiS-DK Oskard

 

29 czerwca 2017 | czwartek

ŻYCIE JEST BAJKĄ  | spektakl więcej…

DANUTA STENKA / DARIA KOPIEC

19.00 CKiS-DK Oskard

 

2 lipca 2017  | niedziela

DOoKOŁA  | spektakl  dla najnajów więcej…

14.00 CKiS-DK Oskard

 

WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA JEST BEZPŁATNY.
WEJŚCIÓWKI DO ODBIORU W KASACH OSKARDU.

MALTA 2017 pdf