Kino, kino1, Start, Wydarzenia

WIOSNA FILMÓW w kinie Oskard

Kiedy: 27-30 kwietnia

23. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów po raz drugi zagości  w CKiS- DK Oskard w Koninie. Widzowie obejrzą 5 filmów docenionych na najlepszych międzynarodowych festiwalach. Zapraszamy od 27 do 30 kwietnia.

Podczas Wiosny Filmów będzie można zobaczyć obrazy pokazywane między innymi w Cannes, Berlinie, Wenecji, Karlowych Warach, Locarno, Montrealu, San Sebastian czy Sundance. Festiwal to również perły wypatrzone na mniejszych, ale równie ważnych na mapie każdego kinomana festiwalach, takich jak Cottbus, Toronto, Mannheim, Rzym czy Saloniki.

Znany jest już film, który oficjalnie zainauguruje 23. edycję Festiwalu Wiosna Filmów, ale także edycję konińską. Na otwarcie zaplanowano pokaz obrazu „Frantz”. To najnowszy film Françoisa Ozona, twórcy „Basenu” czy „8 kobiet”. Film nominowany jest aż w 11 kategoriach w tegorocznych Cezarach. Zdobył również nagrodę dla najlepszej młodej aktorki na ostatnim festiwalu w Wenecji. Pokaz podczas Wiosny Filmów  będzie jego polską premierą. W kinie Oskard film „Frantz” widzowie zobaczą 27 kwietnia o 18.00. To stylowa i sugestywna mieszanka romansu i kryminału w stylu retro.

28 kwietnia o 18.00 widzowie zobaczą film „Dwie kobiety”. To prezentowany na ostatnim Berlinale dramat o przyjaźni dwóch kobiet, którego siłą napędową są dwie wybitne francuskie aktorki – Catherine Deneuve i Catherine Frot. 29 kwietnia w ramach Wiosny Filmów kino Oskard przygotowało dwa filmy: „Dusza i ciało” o 18.00 oraz o 20.00 „Mężczyzna imieniem Ove”.  Pierwszy z nich został Nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na ostatnim Berlinale. „Dusza i ciało” to powrót  cenionej węgierskiej reżyserki Ildikó Enyedi , która po 18 latach przerwy nakręciła film pełnometrażowy. To niezwykła historia miłosna o ludziach którzy śnią ten sam sen.

O 20.00 tego samego dnia widzowie zobaczą film „ Mężczyzna imieniem Ove”,  to obraz nominowany do OSCARA 2017, a także zdobywca Europejskiej Nagrody Filmowej 2016 dla najlepszej komedii. Szwedzki komediodramat porównywany z „Lepiej być nie może” i „Gran Torino”.

Konińską edycję Wiosny Filmów zakończy pokaz obrazu „Aquarius” 30 kwietnia o 18.00, który zdobył Złotą Palmę na festiwalu w Cannes w 2016 roku. Główną rolę zagrała Sonia Braga. Clara, 65-letnia wdowa i emerytowana krytyczka muzyczna jest ostatnią rezydentką Aquariusa, oryginalnego dwupiętrowego budynku zbudowanego w latach 40. z przeznaczeniem dla kasy wyższej. Wszystkie sąsiedzkie mieszkania zostały nabyte przez spółkę. Clara nie zamierza się jednak wyprowadzać, w związku z czym wikła się w zimną wojnę z deweloperem.

Wszystkie seanse odbywają się w Sali Studyjnej Kina Oskard. Bilety na każdy pokaz w ramach Wiosny Filmów kosztują tylko 10 zł. Widzowie mogą skorzystać z bezpłatnego baru kawowego.

Wiosna Filmów: FRANZ 27.04, 18:00

Wiosna Filmów: DWIE KOBIETY 28.04, 18:00

Wiosna Filmów: DUSZA I CIAŁO 29.04, 18:00

Wiosna Filmów: MĘŻCZYZNA IMIENIEM OVE 29.04, 20:00

Wiosna Filmów: AQUARIUS 30.04, 18:00